Nejnovější

V Kyjově -„Vyletěla holubička“ vstříc mladým pěveckým talentům už pošestadvacáté

KYJOV-V neděli 13. března se konal již XXVI. ročník soutěže dětských zpěváčků v lidové písni Vyletěla holubička 2016. Celkem se zúčastnilo 45 soutěžících v kategoriích jednotlivců a  čtyři dueta.

„Soutěžilo se v šesti kategoriích, do kterých byly děti rozděleny podle věku, dueta věkově neomezena, všichni účinkující vystupovali v krojích,“ sdělila Srdci Slovácka pracovnice MKS Kyjov, Andrea Něničková.

Zpěváky hodnotila odborná porota ve složení: Mario Kudela-předseda poroty, Ladislav Pavluš, Jiří Petrů, Hana Petrů, Eva Soldánová. Hodnotící kritéria soutěže byla: intonace, rytmus, výraz, výběr písně a celkový dojem. „Předseda poroty konstatoval, že hlavně u prvních tří kategorií, které byly velmi silně obsazené a u mnoha soutěžících pěvecky velmi vyrovnané, se vystoupení velmi těžko hodnotilo, neboť pěvecké výkony byly vynikající,“ doplnila Něničková.

Zpěváčky doprovázela cimbálová muzika Friška, primáš David Vašulka. Pořadem provázel Ladik Šimeček, který se snažil svým bezprostředním projevem u dětí zmírnit trému a publikum určitě pobavil zajímavostmi ze života zpěváčků, do kterého vložil i trochu humoru.

Soutěž zpestřilo vynikající pěvecké vystoupení dvou zpěvaček, které několikrát soutěž vyhrály Soni Vacenovské a Nikol Stávkové za doprovodu cimbálové muziky Friška.

Vítězové v jednotlivých kategoriích:

  1. kategorie – 3 – 5 let: 1 místo David Krist, 2.místo Robin Kyněra 2.místo Eliška Pinkavová, 3.místo Anna Frolcová, 3. místo Antonín Bochýnek

  2. kategorie – 6 – 7 let: 1 místo Lucie Ravasová, 2. místo Matyáš Slováček, 2.místo Lucie Malíková, 3. místo Matěj Rajsigl, 3.místo Zuzana Šimečková

  3. kategorie – 8 – 9 let: 1. místo Dorota Brůčková, 2. místo Lea Stávková, 2.místo Štěpán Vašíček, 3. místo Natálie Potěšilová, 3.místo Klára Malíková

  4. kategorie – 10 – 11 let: 1. místo Babeta Růžičková, 2. místo Dita Trumpešová, 3. místo Julie Fridrichová

  5. kategorie 12 – 13 let: 1. místo Jan Strmiska, 2.místo Kateřina Sečkařová, 2.místo Jitka Pekárková

  6. kategorie – 14 – 15 let: 1.místo Denisa Grmolcová, 2.místo Vendula Brůčková, 3.místo Karolína Grufíková

Dueta: 1. místo Julie Fridrichová a Hana Zálešáková, 2. místo Dorota a Vendula Brůčkovy, 2. místo Adéla a Babeta Růžičkovy

Postupujícími do oblastní soutěže Zpěváček Slovácka 2016, která se uskuteční v neděli 8. května ve Strážnici  jsou:

v kategorie nad 10 let: Jan Strmiska, Babeta Růžičková, Denisa Grmolcová, Vendula Brůčková a jako náhradnice Dita Trumpešová.

Postupujícími do oblastní soutěže Slovácký zpěváček 2016 v kategorii dětí do 10 let, která proběhne v neděli 29. května ve Starém Poddvorově jsou David Krist, Lucie Ravasová, Dorota Brůčková a jako náhradnice Lea Stávková.

(av)

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*