Nejnovější

Pátý ročník Horňáckého zpěváčka má oficiální plakát autorky Lenky Jurečkové

Velmi pěkně graficky zpracovaný má plakát a pozvánka na 5. ročník dětské pěvecké soutěže Horňácký zpěváček, která se uskuteční v neděli 6. března v Lipově.  Autorsky ho zpracovala skvělá malířka Lenka Jurečková z Prahy, rodačka ze Bzence.

„Miluji horňácké písničky. A často je při malování v atelieru poslouchám. Jak bych mohla Tondovi Vrbovi odpovědět ne na otázku, jestli bych mu nepomohla s vytvořením plakátu pro Horňáckého zpěváčka,“ řekla k počátku vzniku kresby šikovná autorka.

A v momentě měla realizování před očima. „Dvě rozezpívané děti v horňáckém kroji a když mám obrázek v hlavě, musí jít okamžitě na papír. Takže vznikl hned za dopoledne. Otevřela jsem si google, abych správně nakreslila horňácký kroj a nechala jsem se inspirovat dětmi své kamarádky Jarušky z Velké nad Veličkou,“ dodala Lenka Jurečková.

zpěváček2

V oblíbeném klání se představí na pětatřicet talentovaných dětí z regionu za doprovodu Horňácké cimbálové muziky Velické Trnečky. Její primáška Lenka Jochová má s přípravou k finálnímu vystoupení hromadu hudební práce, ale určitě vše zvládne jako v předcházejícím ročníku ve Velké nad Veličkou.  Z centra regionu se akce přestěhovala do lipovské Sokolovny, protože velický kulturní dům prochází roční rekonstrukcí.

(av), foto: archiv LJ

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*