Nejnovější

Organizace dětských pěveckých přehlídek na Slovácku se dočkala vyjasnění

Uplynulou neděli se ve Strážnici sešli organizátoři těch velkých regionálních pěveckých přehlídek zpěváčků lidových písní z Uherskohradišťska, Podluží, Kyjovska, Hanáckého Slovácka, Strážnicka, Veselska, Horňácka, Mikulovska, Uherskobrodska a Kopanic, aby vytvořili jednotnou koncepci a organizaci přehlídek dětských zpěváků lidových písní na Slovácku.

Tuto schůzku iniciovali po několika letech nejasností a nepřehledností Magdalena Múčková, Antonín Vrba a Vlastimil Ondra. Na schůzce se domluvil postupový klíč i počty postupujících z pěveckých slováckých regionů do oblastní soutěže Zpěváček Slovácka 2016, která bude 8. května ve Strážnici. Odtud postoupí 12 dětí na přehlídku Zpěváček Moravy a Slezska do Znojma 15. května. Nejvyšší celostátní kolo soutěže Zpěváček pak proběhne jako jeden z pořadů MFF Strážnice 2016.

zp._a

Vytvořil se tedy jasný postupový klíč, který je součástí tohoto článku a měl by vejít ve všeobecnou známost především mezi rodiči zpěváčků a dětmi. Na setkání se ladily i stávající propozice Zpěváčka. Tato postupová přehlídka je v celé ČR určená pro děti ve věku 10-16 let. Ovšem na Slovácku nemusí být smutné ani mladší děti. Pro ně už připravují organizátoři na Podluží zatím v neupřesněném červnovém termínu Slováckého zpěváčka v jedné sloučené kategorii do 10 let. Bližší informace budou brzy zveřejněny.

2014050116

V neděli ve Strážnici se dále debatovalo o stavu dětského zpívání v jednotlivých částech Slovácka. Dále se přemýšlelo o tom, jak udělat pěvecké přehlídky pro děti přitažlivější, jak děti ke zpívání lidových písní motivovat, jak děti v pěveckých soutěžích odměňovat.

5819171-stary-poddvorov-zpevacek-slovacka-2014_denik-380

Všichni, kteří se ve svém nedělním volnu onu neděli ve Strážnici sešli a domluvili, udělali první a jistě velký krok k tomu, aby bylo Slovácko stále nejzpěvnější oblastí České republiky. Největší práci ale stejně musí odvést ve své výchově rodiče a prarodiče.

Lonští-zpěváčci-Slovácka-ve-Vacenovicích-foto-Antonín-Vrba

(mm, av) foto: av

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*